уроку з біології у 9 класі
Поняття про характер.
Риси характеру.
Тема. Поняття про характер. Риси характеру.
Мета. Сформувати поняття про характер, розкрити його природну основу;
конкретизувати знання про риси характеру людини та вплив
суспільного оточення на їх формування.
Розвивати вміння порівнювати, аналізувати, узагальнювати;
удосконалювати вміння і навички застосувати отриманні результати
для саморозвитку пізнавальних процесів та самовиховання особистих
якостей; продовжити формувати вміння працювати з тестовими
методиками, малюнками, текстом підручника.
Основні поняття і терміни: характер, риса характеру, воля, почуття, вольові
якості.
Методи та методичні прийоми: бесіда, пояснення, розповідь, демонстрація,
заповнення таблиць, схем.
Обладнання : саморобні таблиці, картки для тестування, пластилін.
Тип уроку : засвоєння нових знань, формування вмінь та навичок.
Девіз уроку : “Пізнай самого себе.”
(Сократ)
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
Шановні учні! Придивіться один до одного. Які ви всі різні! Кожен із вас відрізняється зростом, рисами обличчя, кольором шкіри, очей. Та є між вами ще одна відмінність – це настрій.
Перш ніж розпочнемо урок, з’ясуймо, з яким настроєм ви прийшли на сьогоднішнє заняття.
У кожного з вас на робочому столі знаходиться картки, на яких зображено контури людського обличчя. Домалюйте, будь ласка, контур рота, який відповідає теперішньому вашому настрою: хороший настрій,
нормальний настрій; поганий настрій.
А тепер покажіть ці обличчя мені.
Як бачимо, хоча ви і знаходитеся в однакових умовах, але кожен з вас має різний настрій. Чому один з вас байдужий, другий стривожений, а третій – спокійний? Відповідь на ці запитання ми знайдемо на сьогоднішньому уроці.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Закінчіть речення.
1) Творцем вчення про темперамент є … (Гіппократ).
2) Темперамент це - ….(характеристика людини щодо динамічних особливостей її психічної діяльності).
3) Виділяють такі типи темпераменту….. (сангвінічний, флегматичний, холеричний, меланхолічний).
4) За наведеною характеристикою визначте тип темпераменту людини:
а) Михайло говорить повільно, рідко виявляє емоції, його важко розгнівати чи засмутити, здається байдужим навіть тоді, коли в класі всі сміються. Працездатний, хоча рухи досить невиразні. Важко звикає до нових умов, нових друзів (флегматик);
б) Андрій дуже наполегливий. Мова швидка, але часом помиляється. Нестриманий, запальний і нетерплячий. Має добру, але короткочасну пам’ять. Голосно сміється, може розсердитись навіть через дрібниці (холерик).
2. Робота в групах.
Серед перерахованих нижче якостей учні визначають ті, які властиві сангвініку, холерику, флегматику, меланхоліку: товариський, агресивний, пасивний, відкритий, імпульсивний, песимісти, миролюбний, стриманий, ініціативний, запальний, спокійний, дратівливий.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Неосяжний світ, у якому живе людина, неосяжна його різноманітність. Нескінченний у своїх виявах, він ставить перед людиною безліч загадок. Найбільшу загадку сформулювали ще давні греки, написавши на одному зі своїх храмів: “Пізнай самого себе”. І людина пізнає. Пізнає власну історію, мову, біологічну природу, психічне життя. Але цей автопортрет був би неповним без тих штрихів, які вносить у психічну діяльність людини ця особливість. Вона стосується абсолютно всіх людей без винятку, бо немає жодної особистості на світі, яка б нею не володіла. Я веду мову про характер. Тема нашого уроку: “ Поняття про характер. Риси характеру.” (Визначається основна мета уроку).
VI. Вивчення нового матеріалу.
1. “Мозковий штурм”.
Психологи стверджують: якщо учень уважно слухає пояснення вчителя на уроці, він засвоює лише 20 - 40% інформації, якщо робить записи під час пояснення – 40 - 60%, а якщо ще й самостійно опрацьовує матеріал, робить висновки – 90 - 100%.
Отже, закликаю всіх до роботи!
Осмислення суті поняття “характер” почнемо з такої форми колективної роботи, як “мозковий штурм” (на дошці записується слово “характер”).
Висловите власні думки вголос, не пояснюючи їх суті. Які асоціації викликає у вас слово “характер”?
Х – гармонія;
А – впевненість;
Р – поведінка;
А – потік енергії;
К – спілкування;
Т – духовність;
Е – досконалість;
Р – діяльність; вчинок; особливість; стійкість.
Це слово ми вживаємо тоді, коли хочемо оцінити звичну поведінку людини, у якій виражається її особистість. У перекладі з грецької воно означає “риса”, “прикмета”, “ознака”, “особливість”.
Чи згадувалися в даному переліку слів риси характеру людини?
Так, характер – це ставлення, закріплене у звичних формах поведінки. Наприклад, якщо ми говоримо, що чуйність – особливість характеру даної людини, то тим самим вказуємо на її ставлення до людей і одночасно на її поведінку в певній ситуації, а отже, яких вчинків можна чекати від неї у відповідних умовах.
Послухаємо повідомлення про історію становлення вчення про характер.
2. Повід
Наверняка у вас есть товары или услуги, продажа которых приносит вам максимальную прибыль. Для быстрого старта в сети вам необходимо создание посадочной страницы (одностраничного сайта), на которой будет размещена информация о маржинальных товарах/услугах интернет магазина. За 8 лет опыта разработки конверсионных страниц мы выработали оптимальную структуру, которая позволит привлекать через landing page больше продаж. На такую структуру «одевается» ваш контент — фирменный стиль, тексты, фотографии, уникальные торговые предложения, после чего страница выходит в свет. Разработка лендинга и запуск в сети — до 7 рабочих дней. Стоит отметить, что в разработку самой посадочной страницы входит и написание копирайтером продающих текстов для вашего бизнеса, чтобы каждый посетитель страницы захотел совершить покупку именно у вас. Результат: качественно разработаная продающая посадочная страница, которая готова приносить вам новых клиентов.