Мета. Вчити дітей слухати розповідь вихователя, відповідати на запитання реченнями, правильно вимовляючи слова українською мовою. Ввести до словника слова: сопілка, писанка, візерунок. Закріпити слова і дії народної гри та народного таночку. Розвивати уявлення, мислення, мовлення. Виховувати інтерес до народної творчості.
Хід заняття
Діти з вихователем завітали до ляльки Галі.
— Добрий день, Галю, ми прийшли до тебе в гості.
Запросивши дітей сісти, лялька співає пісеньку:
Українка я маленька,
Українці батько й ненька.
І сестричка й братик милий
На Вкраїні народились.
— Ми з вами живемо в Україні, то й будемо продовжувати вчитися розмовляти українською мовою. Як звати ляльку, до якої ми прийшли в гості? (Діти повторюють ).
Галя приготувала для вас цікаві іграшки. Але щоб одержати їх, спочатку відгадайте загадку:
Голосок тоненький має,
Всіх маляток звеселяє,
Ви на ній всі граєте
Хто вона — впізнаєте?
Не паличка, не гілочка
Звуть мене... (сопілочка).
— Про що ця загадка?
Так, про сопілочку. (Діти повторюють ).
Російською мовою це — дудочка. Що в мене в руці? Так, сопілочка. Давайте скажемо разом — сопілочка. (Роздає всім дітям сопілочки і закріплює назву ).
— Що в тебе, Оленочко? На чому ти граєш., Андрійку? Вихователь пропонує послухати дітям.
— У лялечки Галі є товариш Іванко. Пішли вони одного разу до річки. Світило сонечко, зеленіла травичка, співали пташки. Зрізав Іванко гілочку верби і вирізав з неї сопілочку. Прикрасив її і почав грати на ній, а Галочка з подружками пішла танцювати.
— Давайте і ми пограємо на сопілочці. Треба дмухати в цей отвір, а дірочки зверху по черзі закривати пальчиками. (Показує ).
— Молодці, малята, гарно граєте, як Іванко.
— Отже, Іванко зробив сопілочку з дерева, вона дерев'яна. З чого зроблена сопілка?
— Сопілка не лише гарно грає, вона й сама гарна, прикрашена візерунком. Чим вона прикрашена?
Далі вихователь викликає по одному грати, а всі називають ім'я дитини. Будуть прості речення з введенням імен.
— «На сопілочці грає Саша?».
— Ляльці Галі сподобалось, що ви гарно граєте і правильно називаєте імена своїх друзів. А тепер погляньте на цю іграшку. Вона називається свищик. Давайте всі скажемо — свищик.
(Діти розглядають пташку-свищик ).
— Це пташка-свищик, російською мовою — свистулька. Вона виготовлена народними майстрами з дерева і теж прикрашена візерунком — листочками, квіточками.
— Як називається ця іграшка? — З чого вона зроблена? — Чим прикрашена?
Вихователь демонструє, як звучить свищик. Пропонує малятам пограти в народну гру «Перепілочка». Галя знайшла гарненьке яєчко, яке знесла пташка. Воно не звичайне, а розписане. І називається — писанка. Давайте скажемо всі — писанка. (Закріплює назву з дітьми ).
Роздає дітям писанки й індивідуально розпитує, якими кольорами розписані.
— Іринко, якого кольору квіточка? А ягідки?
— Василько, що намальовано синіми фарбами? З чого зроблена писанка?
Вихователь від імені ляльки запрошує дітей завести танок-хоровод «Ми на луг ходили».
Захоплюючі ігри допомагають дитині пізнавати навколишній світ, привчають до цілеспрямованої, свідомої діяльності, розвивають допитливість, спостережливість, спонукають до творчості.
Ігри-заняття із сюжетними картинкамиЦі ігри розвивають не тільки мовлення та рухи дітей, але й уяву, творчі нахили, здатність до перевтілення.
Дитина розглядає картинки, імітує рухи персонажів, зображених на них (людей, тварин), відтворює їхні голоси. Малюк описує предмети, виділяючи їхні суттєві ознаки, знаходячи схожість та відмінності, розширюючи, таким чином, свої уявлення про навколишній віт.
Хто що робить?Мета. Навчання дитини уважно розглядати картинку і називати зображені на ній предмети та їхні якості, виконувати дії, які вона бачить на картинці; розвиток ігрових навичок.
Матеріал. Картинки з однією дією, які дитина легко розуміє: хлопчик грає на барабані; дівчинка змітає щіткою крихти зі столу; ведмежа притискає до себе діжечку з медом; хлопчик із лієчки поливає квіти; дівчинка причісує ляльку; малюк грається з м'ячиком. Іграшки і предмети, зображені на картинках: барабан, діжечка, щітка, лійка, лялька, гребінець, м'ячик.
Хід гри. Дитина обирає картинку і розповідає про те, що на ній зображено. Потім вона йде до столика з іграшками і предметами, знаходить потрібне і відтворює дію, зображену на картинці, — наприклад, б'є в барабан.
Мета. Знайомство з тваринами, розвиток правильної вимови звуків.
Матеріал . Картинки із зображеннями козенятка та віслючка.
Хід гри . Дитині показують картинки і задають питання, а дитина відповідає.
— Кого тут намальовано?
— Козенятка і віслючка.
— Яке козенятко? Як воно кричить?
— Козенятко кричить: «Ме-е-е!».
— Який віслючок? Як він кричить?
— Віслючок кричить:
Наверняка у вас есть товары или услуги, продажа которых приносит вам максимальную прибыль. Для быстрого старта в сети вам необходимо создание посадочной страницы (одностраничного сайта), на которой будет размещена информация о маржинальных товарах/услугах интернет магазина. За 8 лет опыта разработки конверсионных страниц мы выработали оптимальную структуру, которая позволит привлекать через landing page больше продаж. На такую структуру «одевается» ваш контент — фирменный стиль, тексты, фотографии, уникальные торговые предложения, после чего страница выходит в свет. Разработка лендинга и запуск в сети — до 7 рабочих дней. Стоит отметить, что в разработку самой посадочной страницы входит и написание копирайтером продающих текстов для вашего бизнеса, чтобы каждый посетитель страницы захотел совершить покупку именно у вас. Результат: качественно разработаная продающая посадочная страница, которая готова приносить вам новых клиентов.